O nas

Psychologia jest nie tylko moją pasją, ale również moich dwóch córek.

Syn poszedł w ślady ojca – prawnika. Prawo to tylko pozornie odległa od psychologii dziedzina, bo w rzeczywistości – tak jak w przypadku psychologii – pozwala spełniać się udzielając pomocy drugiej osobie. Dla zainteresowanych odsyłam do bloga o tematyce prawniczej współtworzonego przez mojego syna : www.poralla.pl

 

Jolanta Poralla

Jestem psychologiem, psychoterapeutą  z wieloletnim stażem, absolwentką psychologii Uniwersytetu Śląskiego, uczestniczką licznych szkoleń, między innymi w Instytucie Ericksonowskim w Katowicach i Wrocławiu oraz w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Obecnie pracuję w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w Żorach, a także w prywatnym gabinecie w Rybniku. Zajmuję się diagnozą psychologiczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Od wielu lat jestem realizatorem Szkoły dla Rodziców oraz prowadzę inne szkolenia w zależności od potrzeb. Ukończyłam kurs trenerski w ramach projektu „ROZVIYAK. Profesjonalny trener organizacji”. Prowadzę psychoterapię w zakresie psychoterapii indywidualnej, małżeńskiej oraz rodzinnej w ujęciu systemowym.

 

Aleksandra Chabior (Poralla)

Jestem absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Ukończyłam także studia wyższe na Wydziale Pedagogicznym Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Doświadczenie zawodowe rozwijałam w ramach własnej firmy Centrum Diagnozy i Terapii Dziecka i Rodziny EDUSA. Pracowałam w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz jako biegły w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczo – Konsultacyjnym, gdzie rozwijałam umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne.
Obecnie jestem w trakcie całościowego (4,5 -letniego) szkolenia z psychoterapii ericksonowskiej, posiadającego rekomendacje The Milton H.Erickson Foundation INC oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Nadmieniam iż, współpracowałam ze specjalistyczną placówką medyczną Stoma – Dental. Pracowałam z dziećmi i dorosłymi m.in w kierunku leczenia dentofobii, niwelowania stresu. Stale współpracuję z prywatnym gabinetem psychoterapeutycznym w Rybniku. Jestem praktykiem w zakresie Original Play – Pierwotnej, Naturalnej Zabawy. Obecnie pracuję z dziećmi objętymi Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju.

Katarzyna Poralla 

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim. Dodatkowo ukończyłam doradztwo filozoficzne i coaching, również na Uniwersytecie Śląskim. Jestem w trakcie studiów podyplomowych a w przyszłości planuję zrobić kurs psychoterapii. Obecnie pracuję jako psycholog w dwóch szkołach (podstawowej i zespole szkół ekonomiczno-zawodowych) oraz w świetlicy socjoterapeutycznej. Cały czas się doszkalam biorąc udział w różnych wolontariatach i szkoleniach (m.in szkolenia z podstaw RTZ-tu i Dialogu Motywującego,  Projektor, wolontariat na oddziale patologii ciąży, wolontariat w ośrodku dla osób niepełnosprawnych). Lubię się rozwijać! A w  wolnych chwilach podróżować :)

8 komentarzy

Dodaj →

 1. Pani Katarzyno, jeśli Pani będzie takim specjalistą jak Pani mama to już nic lepszego nie może nas spotkać a Górnym Śląsku i chwała Pani za to temat anoreksji czy bulimii to sprawa priorytetowa w dzisiejszym a jakże rozpędzonym życiu. Życzę powodzenia i pozdrawiam wierząc doskonale, że się uda.

 2. Wiersz ten dedykuję Pani mgr.Jolancie Poralli Przewodniczce po serpentynach mojego życia.

  Recepta na szczęśliwe życie

  Przede mną logo NFZ.
  Pukam do drzwi gabinetu.
  Wychodzi lekarz,
  dzień dobry.
  Dzień dobry doktorze.
  Czego pacjentka sobie życzy?
  Ja po receptę……

  Receptę pacjentka by chciała?
  Tak receptę na szczęśliwe życie!
  Droga pani,pani źle wybrała,
  ja leczę ciało.
  Pani duszę u lekarza rodzinnego leczyć by chciała?

  Przeprasza to pomyłka
  ja nie o takim specjaliście
  ja nie do tych drzwi zapukałam.

  Miotam się niezdecydowana.
  Kolejny gabinet.
  Stuk, puk…..
  Przede mną lekarz,
  pani do mnie….
  Proszę w czym pomóc.

  Panie doktorze
  w spokojnym stanie ducha
  stu lat dożyć bym chciała.

  Moim życzeniem
  jest mieć sprawny umysł,
  słyszące ucho,giętkie ciało.
  W takim stanie,w tej setce
  funkcjonować bym chciała.

  A co zrobić z tym
  co zbędne? co uwiera?
  Pytam pana w kitlu białym.

  Spojrzał na mnie ,
  spod krzaczastych brwi,
  śmiejące oczy ujrzałam.

  Droga pacjentko
  żebyś spełniona
  więc szczęśliwa była
  to mgr Jolanta Poralla
  po serpentynach twojego życia
  najlepszym specjalistą będzie.

  Dziękuję doktorze
  za receptę,która bezcenna
  dla mnie się stała.

  • Pani Alinko!
   Bardzo dziękuję za życzliwe komentarze i wiersze pisane pod wpływem naszych wpisów na blogu. Cieszę się, że Pani uwierzyła w siebie, swoje możliwości, że ciągle się rozwija i życzę, aby Pani dalej się realizowała i „w spokojnym stanie ducha mogła dożyć 100 lat”.

 3. Alina Bilińska

  Luty 4, 2015 — 12:01 pm

  Jeszcze raz się powtórzę,mogę kilkakrotnie .Życzę Pani aby plany zawodowe a wraz z nimi marzenia się ziściły a Pani stała się takim specjalistą jak Pani mama.Głęboko wierzę że się uda.Wszystko co najlepsze dopiero przed Panią Katarzyną.Wtedy napiszę wiersz i zadedykuję Pani:)

 4. Dzień dobry Pani mgr. Jestem ogromną szczęściarą, że mogłam trafić w Pani ręce. Raz jeszcze dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

 5. Witam serdecznie wszystkich Tych którzy są twórcami tego bloga jak i tych dla których ten blog jest inspiracją aby się nie poddawać tylko brnąć do przodu, mimo przeciwności
  losu. Przed chwilą skończyłam czytać kolejną książkę Reginy Brett pt ”Jesteś cudem”. Dlaczego postanowiłam napisać krótki komentarz, a to dlatego,że każda książka jest inna, każda jest drogowskazem dla tych, którzy w siebie nie wierzą lub nie chcą uwierzyć. Dla mnie Pani mgr Jolanta Poralla znaczy więcej niż każda przeczytana książka Reginy Brett. Kwintensencja jest taka gdyby nie osoba Pani mgr czytanie książek byłoby na pewno ale byłoby miałkie. Pozdrawiam, pełna wiary w lepsze jutro!

 6. A ,że wiara czyni cuda należy cierpliwie czekać.Pozdrwawiam serdecznie.

 7. Dobry wieczór,
  Pani mgr.jeszcze raz dziękuję,że trafiłam w Pani ZŁOTE RĘCE. Życie mnie nigdy nie pieściło,zawsze miałam pod górkę ale pomoc Pani czyli przekierowanie mojego myślenia
  na właściwą drogę sprawiło to ,że jestem w odpowiednim miejscu .Znam swoją wartość. Dziękuję i pozdrawiam bardzo mocno.

Dodaj komentarz